Kouvolan Kameraseura kokoaa Seuracupiin edustavan 20 kuvan sarjan

Seuran jäsen voi tarjota Seuracup-kokoelmaan enintään 4 kuvaa.
Koottavassa sarjassa saa olla enintään 2 kuvaa/kuvaaja. Näin kuvaajien määrä voi olla 10-20.

Kuvat voivat olla väri- ja/tai mustavalkoisia digitiedostoja ja niiden tulee olla RGB-formaatissa, 300 dpi, jpg-muodossa 10/12 tai 85/100 -pakattuna, kuvan pitkä sivu vähintään 2400 pikseliä. Aihe on vapaa.  Aikaisempiin Seuracupeihin hyväksyttyjä kuvia ei saa käyttää.

Jos suinkin on mahdollista, anna kuvalle englanninkielinen nimi. Kameraseuran raati voi myös kääntää suomenkielisen nimen englanniksi.

Lähetä kuvasi Wetransferillä osoitteeseen kk.seura(äts)gmail.com viimeistään ti 10.10. Laita viestiosaan tunnus Seuracup 2017. Seuran nimeämä raati valitsee 20 kuvan kokoelman ja lähettää sen eteenpäin.

WeTransfer_ohje
SKsL Seuracupin 2017 säännöt